anna

Anna občas dělá dlouhé pochody v komplikovaném terénu

Anna dělá SEO a fotí.

Za těch 10 let, co se věnuji focení a vlastní prezentaci jsem se toho v oblasti webdesignu a optimalizace pro vyhledávání dost naučila. Postupně jsem se začala starat o několik webů a pronikla do světa SEO a zjistila jsem, že mě to hrozně baví. 

Mám ráda čistou estetiku, kočky a pobyt v odlehlých koutech světa a českých lesech.

Co Anna umí?

SEO

Od technického SEO, backlink a obsahové strategie až po analýzy návštěvnosti. Baví mě nejen srozumitelně reportovat, ale hlavně vymýšlet kreativní řešení. Trýzní mě když vidím krásný web, který něco brzdí v rozletu a hned to chci napravit.

Fotografie

Od módní, portrétní a lifestyle fotky až k dobrodružným svatbám ve Skotské přírodě. Na focení mám dva diplomy z Čech a Británie a věnuji se mu už skoro 10 let. Fotila jsem pro BBC nebo plakáty pro Skotské národní divadlo.

WordPress

WordPress mě provází od prvních webových krůčků, nejprve jako WordPress.com ale záhy havně WordPress.org. Aktivně nekódím, ale umím si ledasco přizpůsobit. Občas se hodí, že mám doma programátora.

Mentoring

Mám za sebou vedení fotografických kurzů i 1:1 mentoring sessions. Nejčastěji sdílím svoje zkušenosti s editačním workflow v Photoshop Lightroom a motivuju a sdílím rady jak rozjet business jako fotograf na volné noze.

Workshopy
& kurzy
 • Technical SEO Course with Bastian Grimm

  Certificate #7d77972ef121318, Semrush Academy, 2020

 • The Strategy of Content Marketing – course

  University of California Davis, 2020

 • Google Analytics – workshop

  Albert Macas (Google) – Click it & Grow with Google, 2020

 • Fundamentals of Digital Marketing – certification

  Google Digital Garage course accredited by IABE and The Open University, 2017

  Vzdělání

  University of Edinburgh

  2015 – 2018

  Jít studovat do Skotska? Proč ne… Aspoň si zlepším angličtinu. Nakonec z toho byly roky tři a titul BA (Hons) in Photography. Skotsko jsem si zamilovala a po studiích koupila dodávku a jako freelance photographer vyrazila vstříc vanlife.

  Univerzita Karlova

  2011 – 2012

  Kam po střední? Peďák byl jasnou volbou. Na UK jsem však nepobyla dlouho, Germanistika a Historie jsou site extrémně zajímavé obory, ale můj spolužák Štěpán mi ukázal, že existují i umělecké školy. Další rok jsme spolu nastoupili na Hellichovku.

  VOŠ Grafická Hellichova

  2012 – 2015

  Hellichovka byla zjevení. Konečně jsem se mohla naplno akademicky věnovat focení, které jsem tolik milovala. Při studiích jsem konečně rozjela vlastní business, od módy přes portréty po svatby a studium zdárně zakončila s titulem DiS.

  Gymnázium F. M. Pelcla

  2003 – 2011

  Střední škola se většinou v profesionální sféře neuvádí. Moje milé gymnázium v regionálním městě však položilo základy znalostí v řadě oborů, z nichž čerpám doteď. A bohužel také podnítilo všeobecnou nechuť k autoritám, proto freelanceřím.

  Kontakt

  Anna Červinková